Harku Sotsiaalkeskus asub Harku alevikus. Asukoha poolest ilusas ja vaikses kohas. Transpordi ühendus linnaga hea ja bussipeatused lähedal. Suureks plussiks on see, et maakonnaliinides on puuduva töövõimega ja puudega inimestele tasuta sõit. Maja ise on kahekordne, ligipääs olemas ka ratastoolis liikujale (maja taga asub invalift). Liikumispuudega inimesele tagatakse tuba I korrusel. Teisele korrusele ratastooliga ligipääs puudub. Majas on palju ruumi. Meie majas on I korrusel avar päevakeskuse ruum ja söögiruum, II korrusel avar söögisaal + puhke/tegevuste ruum, avarad 2 kohalised toad, all keldris asub köök. Mõlemal korrusel asuvad tualettruum ja duširuum. Maja ümber on suur aed. Aias on olemas võimalused tegeleda aiatöödega, kiikuda, mängida korv- ja jalgpalli ja väljas on ka treeningvahendid ehk välijõusaal.

Asutuses töötab 15 töötajat. Lisaks tegevusjuhendajatele on meil tööl ka kaks kokka, tegevusterapeut, psühholoog, kunstiterapeut, sotsiaaltöötaja ja bussijuht. Meie majas on töötaja ka öösel tööl. Töötaja tagab, et meie maja elanikud jõuaksid õigeaegselt tööle, õppima ning arsti juurde. Meie juures on hea ja turvaline olla, sest meil on tagatud töötaja olemasolu 24 tundi ööpäevas.

Hommikul pärast hommikusööki on meie elanike aeg sisustatud töötegevustega (aia- ja koristustööd, tehakse aeg-ajalt koos süüa, abistatakse kokka või vajadusel kogukonda jms.)

Pärast lõunat toimuvad erinevad huvitegevused – lauluring, võimlemine, puutööring, jalutamas ja metsas käimine, lauamängude mängimine jms. tegevused. Lisaks on vastavalt iga inimese vajadustele tagatud tegevusteraapia. Nii individuaalne, kui ka grupiteraapia. Käiakse ka erinevatel väljasõitudel. Meil toimuvad diskod, spordipäevad ja palju muud huvitavat.

Me arendame ja õpetame erinevaid igapäevaeluks vajalikke oskuseid –  pesumasina kasutamine, söögi valmistamine, raha ja eelarve planeerimine, ühistranspordi kasutamine, asjaajamine (dokumentide tegemine ja pikendamine, pangas käimine, abivahendi soetamine, arstide juures käimine jms. Lisaks aidatakse leida võimetekohane väljund kas siis töökoha, kooli või pikaajalise kaitstud töö näol. Oleme oma inimestele leidnud õppimisvõimaluse Astangu Kutserehabilitatsioonikeskuses, pikaajalist kaitstud tööd tehakse erinevate teenuseosutajate juures ning aitame ka tööle vastavalt igaühe oskustele ning võimetele.

Kui on määratud ravimid, aitavad töötajad jälgida nii raviskeemi kui ka ravimite manustamist. Ravimite otsa saamisel abistavad töötajad uue retsepti tellimisel ja ravimite välja ostmisel. Samuti teavitavad töötajad eestkostjaid, kui retsept või ravimid otsa hakkavad saama. Meie keskuse lähedal asuv perearstikeskus on alati meie elanikele abiks nende tervisemurde korral. Arstide juurde aegade broneerimisel ja arsti juures käimisel on samuti toeks töötaja. Aitame leida vajalikud teenused, näiteks rehabilitatsiooniteenust, taastusraviteenust või muud vajalikku teenust, mis aitab inimesel oma emotsioonide ja tunnetega toime tulla. Teeme koostööd psühhiaatritega, ennetamaks tagasilangusi või probleemi korral on võimalik konsulteerida eriala spetsialistiga.

Inimese teenusele tulles püüame koos meeskonnaga selgitada välja, millised on inimese võimed, vajadused, soovid ja oskused. Seejärel teeme vastavalt kliendi jaoks tegevusplaani kus kajastub tema hetkeolukord ning soovitud eesmärgid. Arvestame võimalusel inimese soovidega, kuid järgides siiski eesmärke ja päevaplaani. Regulaarselt toimuvad ühised koosolekud, kus arutatakse erinevaid muresid ja rõõme, meil on olemas ettepanekute esitamise võimalus paberil ning samuti võib alati esitada kaebuse meie töötajatele. Meie juures on tore seltskond ja tagatud igakülgne juhendamine ja abi, et sa tuleksid võimalikult iseseisvalt oma eluga toime.

Meie juurest võid sa leida endale uusi sõpru. Meil on oma aed ja ruumikas maja, et tagada endale privaatsus. Meie maja ei näe välja nagu asutus vaid nagu tavaline kortermaja. Kodu lähedal on bussipeatus, mis teeb liikumise lihtsaks ja annab liikumisvabaduse. Kui linnas sulle ei meeldi, siis meie lähedal on mets ja terviserada, samuti on lähedal raamatukogu, ujula ja pood. Oled oodatud tutvuma oma uue koduga.